ADIDAS

0
2225

همه چیز چطور شروع شد؟

 آدولف آدی داسلر «Adolf Adi Dassler» عضو نیروی ارتش در جنگ جهانی اول بود. پس از اتمام جنگ، تولید کفش را با وجود مواد اولیه کم و با ذهنیت تولید بهترین و مناسب‌ترین کفش‌ها برای ورزشکاران آغاز کرد.
برای دست‌یابی به این ذهنیت ۳ ویژگی را در نظر گرفت:
ـ تولید بهترین کفش‌ها برای کاربردهای ورزشی
ـ محافظت از ورزشکاران در برابر آسیب دیدگی
ـ تولید کفش‌هایی مقاوم که در شرایط سخت استحکام خود را حفظ کنند.
تعداد زیادی از کفش‌های «داسلر» برای فوتبال و دومیدانی طراحی شد که دو ورزش پرطرفدار اروپا در آن زمان بود. کمپانی داسلر به سرعت رشد کرد، به طوری که در سال ۱۹۳۰ توانست ۱۰۰ نفر را استخدام کرده و شهرتی در زمینه تولید بهترین کفش ورزشی در دنیا به دست آورد.
جنگ جهانی دوم شرایط سختی را به وجود آورد، امّا داسلر و کمپانی او مقاومت فوق‌العاده‌ای در برابر مشکلات نشان دادند. داسلر بعد از جنگ نام کمپانی خود را به «آدیداس» تغییر داد. کلمه «adidas» مخفّف «Adolf Adi Dassler» است و در سال ۱۹۵۴ در بازی فینال بین آلمان و مجارستان یکی از حامیان مالی تیم آلمان بود. تکنولوژی آدیداس به بازیکنان جهت بازی در زمین‌های خیس و لیز کمک کرد.
داسلر کمپانی را تا زمان مرگ خود در سال ۱۹۷۸ رهبری کرد و پس از وی، پسرش تا قبل از مرگش در سال ۱۹۸۷ مسیر پدر را ادامه داد. در سال ۱۹۹۳ یک تاجر فرانسوی نظارت بر کمپانی را به دست گرفت. در سال ۱۹۹۷ با کمپانی «سالامون» شروع به تولید تجهیزات اسکی کرد. در سال ۲۰۰۶ برای بهبود عملکرد خود و به دست آوردن سهم بیشتری از بازار آمریکا، کمپانی بین المللی ریبوک را خریداری کرد.
1924_Dassler-Brothers-Shoe-Factory-from-1927-1030x733

روند پیشرفت آدیداس

آدیداس محصولاتش را در کارخانه‌های متعدد تحت لیسانس خود در سراسر جهان و در کشورهایی مانند: آلمان، پاکستان، چین، تایلند و … تولید می‌کند. این محصولات از لحاظ تولید با بالاترین کیفیت و در یک سطح و درجه تولید می‌شوند و همه آن‌ها با کد و مشخصات منحصر به فرد وارد بازار فروش می‌شوند. با این توضیح معلوم می‌شود که این جمله معروف و شایع بین مردم که «آدیداس در درجه‌های مختلف تولید می‌شود» کاملاً بی‌اساس است و صحت ندارد. آنچه که تحت عنوان آدیداس در بازار دنیا فروخته می‌شود یا اصل است یا قلابی. اگر اصل باشد در یک درجه و یک استاندارد جهانی تولید شده است. فرقی بین استانداردهای کارخانه آلمان و چین وجود ندارد. برای تشخیص کالای اصل از قلابی می‌توانید کد منحصر به فرد هر کالا، یعنی QR Code یا شماره منحصر به فرد کالا، یعنی Article Number را در اینترنت جستجو کرده و با دیدن عکس آن کالا و مشخصاتش از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید. همچنین می‌توانید برای خرید کالای اصل آن را از نمایندگی رسمی آدیداس تهیه کنید.
شرکت آدیداس هم اکنون محصولات خود را در دو دسته اصلی تخصصی (Performance) و غیرتخصصی (Originals) عرضه می‌کند. البته فراموش نکنید که گستره این محصولات به تولید ساعت، عینک آفتابی، محصولات بهداشتی ـ ورزشی شامل: اسپری، عطر و … و انواع تجهیزات ورزشی، حتی تجهیزات بدنسازی رسیده است. در سال ۲۰۱۲ کمپانی آدیداس توانست فروشی معادل ۱۴۰۸۸۳ میلیارد یورو در جهان داشته باشد که سهم هر قاره به شرح زیر بوده است:
۵۵% اروپا، ۲۶% آمریکا، ۶% چین، ۱۳% در بقیه نقاط آسیا و آفریقا.
adidas-Factory-Now-1030x687

اطلاعیه ها

ارتباط مستقیم با ما

نام شما (الزامی)

ایمیل شما (الزامی)

موضوع

پیام شما

اطلاعات تماس

آدرس : مجتمع تجاری آرمان ، طبقه +۱ ، واحد ۵۴۵

تلفن : ۰۵۱۳۴۸۵۷۸

ایمیل : info@armanmal.ir

نمایش بر روی نقشه

بدون نظر

نظرات و پیشنهادات خود را ارسال کنید .